Parklarda, yazlık evlerde ve otel gibi yerlerde bulunan havuzlardaki suyun sürekli değiştirilmesi ve devir yapılması gerekir. Bunun için kendiliğinden emişli santrifüj pompa sistemleri kullanılmaktadır. Bu pompalar düzenli olarak suya devir yaptırdığı için havuz temiz kalmakta ve daha kullanışlı olmaktadır. Bakım yapılacağı zaman havuz suyunun boşaltılmasını sağlamaktadır. Su geçirmez özelliklere sahip olduğu için havuzların içine ya da alt bölümlerine rahatlıkla yerleştirilebilmektedir. Yapıları itibariyle sessiz çalışan makineler olduğundan, gürültü oluşturmaz ve çevreyi rahatsız etmezler.

Havuzların Temizliği

Otel ve ev havuz sistemlerinde, havuzun temiz kalmasını sağlayan, havuzda kullanılan suyu süzgeçlerden geçirerek tekrar havuza veren cihazlar santrifüj pompalardır. Pompa üzerindeki çeşitli filtreler sayesinde havuz suyunun yüksek derecede temizlenmesini sağlar. Havuzlarda su sabit kaldığında daha kısa sürede kirlenmekte ve havuzlar kullanılmaz duruma gelmektedir. Santrifüj pompalar sayesinde su devir edilerek sürekli hareketli olması ve filtrelerden geçirilerek temizlenmesini sağlamaktadır. Mersin Hidrofor firmamız gelen talepler doğrultusunda projeler hazırlayarak, havuzların büyüklük ve kullanım amaçlarına göre en uygun sistemi belirlemektedir.

Santrifüj Pompalar

Firmamız gelen talepleri profesyonel ekipleri ile değerlendiriyor ve proje hazırlıyor. Havuzlarda kullandığımız santrifüj pompalar, sessiz çalışma özelliğine ve su geçirmeme özelliğine sahiptir. Firmamız bu pompaları, ev ve otel havuzları ile birlikte, balık çiftlikleri, endüstri alanlarında kullanmaktadır. Kullanmış olduğumuz pompaların gövdeleri fberglass malzemeden yapılmış ve teknopolimerle güçlendirilmiştir. Kullanılan filtreler ve motor pervanesi dayanıklı malzemelerden yapılmıştır. Müşteri memnuniyetini sağlayabilmek için kaliteli ürünler kullanmaya ve ürünlerin uzun ömürlü olmasına özen gösteriyoruz.

Montaj İşlemleri

Mersin Hidrofor olarak, tüm havuzların verimli kullanılabilmesi için ihtiyaç duyulan santrifüj pompaların uygun kapasitede belirlemesini ve yerine montaj işlemlerini yapıyoruz. Tüm işlemlerimizde teknik personellerimiz kullanılmakta, kaliteli hizmetler sunulmaktadır. Havuzlara pompalar yerleştirildikten ve çalıştırıldıktan sonraki zamanlarda, pompaların periyodik bakımları ve arıza onarımları gibi tüm işlemler profesyonel ekiplerimiz tarafından özenle yerine getirilmektedir. Firmamız hizmet kalitesini sürekli geliştirerek müşteri memnuniyetini artırmaya çalışmaktadır. Kullanım alanlarına göre kaliteli ürünler üreterek, ürünlerimizin tüm alanlarda rahatlıkla kullanılmasını sağlıyoruz.

Pompa Seçiminde Dikkat Edilecek Hususlar

Havuzunuz için pompa seçimi yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiğini bilmelisiniz. Bu konuda firmamızdan detay bilgi alabilirsiniz. Öncelikle havuzun iç izolasyonu, mekanik tesisatlarının yapısı, oluşabilecek beton çatlaklarının doğru şekilde düzeltilmesi gerekir. Havuzlar için dikkat edilecek önemli konulardan birisi doğru pompa seçimi yapmaktır. Havuzun yapısına uygun büyüklükte pompa seçimi suyun düzenli aktarılmasına ve temiz kalmasına neden olacaktır. Uzmanlarımız müşterilerimizin talepleri sonucu, havuzların ölçülerine göre pompa özelliklerini belirlemektedir. Pompanın su basma yüksekliği, pompa debisi, sistemin basma yüksekliği hesaplamalarını yaparak en uygun cihazı tespit ediyoruz. Kullanılmaya başlandıktan sonra pompa emiş vanaları sürekli açık durmalıdır. İhtiyaç durumlarına göre pompa emiş yüksekliği en fazla 3 metre olarak ayarlanmalıdır.