Hidrofor suyu basınç yardımıyla istenilen yüksekliğe çıkaran aletlerdir. Birçok çeşidi vardır. Özellikle çok katlı bina ve iş yerlerinde suyu yüksek katlara çıkarmak için gerekli olan bir alettir. Hidrofor, su deposu ve şebeke suyundan su ihtiyacının karşılanması için kullanılır. Basınçla çıkarılan su belli bir yüksekliğe ulaşır.

Hidrofor Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Hidrofor seçerken öncelikle suyun kaç kat çıkacağı önemlidir. Hidrofor ile kaçıncı kata su ulaştırılacağı önceden belirlenir. Su borularının yatay ve dikey uzunluğu ve hidrofor ile mesafesi önemlidir. Hidrofor pompasının kaldırabileceği kapasite iyi seçilmeli ve en uygun hidrofor kullanılmalıdır. Firmamız hidrofor seçimi yapmadan önce müşterisini bilgilendirir ve en uygun seçimi yapmanızı sağlar. Hangi alanda kullanılacaksa tam verim almak için hidrofor kapasitesi iyi seçilmelidir.

Hidrofor Nasıl Çalışır?

Hidrofor suya gereken basıncı vererek yüksek katlara çıkmasını sağlar. Aldığı suyu tankın içinde basınçlı hale getirir. Hidroforun parçası olan küresel vana gerektiği zamanlarda suyun akışını keser. Güvenlik vanası fazla basıncı emerek hidroforun daha güvenli olmasını sağlar. Hidroforun tüm parçaları birbiriyle bağlantılı olarak çalışır. Tank içinde ki basıncı manometreden okuyabilirsiniz. Bina için alacağınız hidrofor seçimi için firmamız ile iletişime geçmeniz daha konforlu bir kullanım için gereklidir. Binanın kat sayısı hidrofor seçiminde belirleyici unsurdur.

Hidrofor Kurulumu İçin Neler Gereklidir?

Hidrofor kurulurken önce binaya uygun hidrofor seçimi yapılmalıdır. Binanın ihtiyacı olan su tankı veya su deposu gereklidir. Hidrofor elektrikle çalıştığı için elektrik hattı gereklidir. Su deposunda su seviyesini kontrol eden düğme ve suyun bitmesini alarm veren sistem gereklidir. Hidrofor motoru koruma rölesi şarttır. Su tanklarına ve su kuyularına bağlanan modelleri vardır. Hidrofor kullanırken tam randıman almak ve konforlu kullanım sağlamak için firmamızdan destek almanız gerekir. Bina veya iş yerinize en uygun hidrofor seçimini yetkili personelimiz ile yapın. Hidrofor montajı yapıldıktan sonrada firmamızdan her zaman teknik destek talep edebilirsiniz.

Hidroforun Ömrünü Uzatan Etmenler

Alacağınız hidrofor uygun seçildiği zaman uzun yıllar kullanım sağlar. Denge tankı ne kadar büyük seçilirse hidrofor o kadar az çalışır ve buda hidroforun ömrünü uzatır. Hidrofor pompası motor gücüne uygun olarak seçilmelidir. Doğru iş kolunda doğru hidrofor seçimi size kazanç sağlar. Montaj yapılacak yerin nem derecesi ve sıcaklığı önemlidir. Doğru seçim ve doğru kullanım ile uzun vade kullanma imkanı bulursunuz. Firmamız montaj yapılacak alanın elektrik tesisatından alanın genişliğine kadar her detayı ince eler sık dokur. Her konuda firmamızdan destek talep edebilirsiniz. Hidrofor fiyatları hidroforun çeşidine ve türüne göre göre değişir. 10 kata su pompalayan hidrofor ile 100 kata su pompalayan hidrofor fiyatı aynı değildir. Hangi alanda ihtiyaç duyuyorsanız doğru seçim için yetkili personelimiz ile görüşmeniz gerekir.