Yangın pompaları son derece önemli ürünler olup acil yangın gibi durumlarda itfaiye araçlarında mutlaka olması gereken yangın ile mücadele ürünlerinin bir parçasıdır. Yangın pompaları ilk olarak 1880 yılında itfaiye araçlarında kullanılmıştır. Bu kullanılan ilk yangın pompası modeli daha sonraki üretilen yangın pompalarının tasarım ve üretiminde her zaman örnek model olmuştur. Su ile yangın söndürme işlemlerinde en önemli parça olan yangın pompaları yanlış ekipmanlar ile kullanılırsa yangının önüne geçmek bir yana daha büyük felaketlere sebep olabilir. Bu nedenle doğru yangın pompasının seçilmesi, montajı ve bakımlarının çok dikkatli bir şekilde yapılması gerekir. Firmamız yangın pompa çeşitlerini uygun ekipman ve uzman mühendis kadrosu ile birlikte sizlere sunar.

Yangın Pompa Çeşitleri

Piyasada kurulumu ve çalışma prensibine göre farklı yangın pompaları bulunur. Farklı debilere sahip olan yangın pompaları elektrikli ve dizel pompalar olarak isimlendirilir. Firmamızda farklı özellikleri olan yangın söndürme sistemleri için dikey hat tipi yangın pompaları, sondan emişli yangın pompaları, dik türbin tip yangın pompaları ve yatay bölünebilir gövdeli yangın pompalarının kurulum ve montajı yapılır. Firmamız yangın pompalarının kurulumunu yaptıktan sonrada müşterilerine teknik destek hizmeti sağlar.

Yangın Pompalarının Kurulumu Nasıl Olmalıdır?

Yangın pompaları montaj aşamasında su çıkış ağzındaki basıncı ve debiyi karşılayacak şekilde planlanmalıdır. Bunun yanında yangın esnasında hortum tesisatını ve su alma ağızlarına basınç uygulayacak şekilde projelendirilmelidir. Yangın pompaları ana ve yedek pompalardan oluşur ve yönetmelik gereği her ana pompa mutlaka yedek pompa ile birlikte hazırlanmalıdır. Ayrıca yangın sistemlerindeki her yangın pompasını ayrı bir yangın panosu kontrol eder. Kontrol panolarının kurulum ve montajı yönetmeliklerle belirlenmiştir ve mutlaka yönetmeliğe uygun olarak üretilmelidir.
Yangın pompalarında yangın esnasında elektrik kesintileri göz önüne alınarak mutlaka birde dizel tahrikli pompalar hazır bulundurulmalıdır. Firmamız yangın pompası üretim ve montajı konusunda yönetmeliklerde belirtilen şartları sağlar. Firmamız yangın gibi acil ve ihmale gelmeyecek durumlar karşısında yangın pompalarının bakımları gibi konularda müşterilerine gereken bilgilendirmeyi yapar.

Yangın Pompa Fiyatları

Yangın pompa fiyatları pompaların çeşitlerine göre değişir. Firmamız piyasanın en uygun ve en güvenilir yangın pompalarının montajını yapar. Firmamızda satılan ve üretilen yangın pompaları ilgili yönetmeliklere uygun mühendislik bilgi ve becerisi ile üretilir. Firmamızdan alınan yangın pompalarının satışından sonrada her türlü teknik bakım ve arıza işlemleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Yangın pompa fiyatları için mersin hidrofor.com sitemizi ziyaret ediniz.

Yangın Pompalarının Bakımları Nasıl Yapılır?

Yangın pompalarının belirli periyotlarda bakımları mutlaka yapılmalıdır. Yangın pompalarının bakımlarında koruyucu ve düzeltici teknik servis hizmetlerini firmamızdan alabilirsiniz. Firmamız koruyucu bakım işlemi yaparken sistemin çalışır pozisyonda olmasını ister bu sayede hasar oluşmadan önlenmiş olur. Düzeltici bakım çalışmalarında ise sistem arıza açmış olur ve parça değişim işlemi yapılır.