Yerleşim yerlerinde su ihtiyacının karşılanması, tarım arazilerinde de sulama ihtiyacı için kuyu açmaya ihtiyaç duyulur. Hangi amaçla olursa olsun sondaj makinaları ile açılan kuyuların dayanıklı olması, çıkacak olan suyun temiz kalması için sondaj kılıf boruları kullanılır. Açılan kuyuların en derin noktasından yüzeye kadar bu kılıf borular yerleştirilir ve herhangi bir göçme, yıkılma gibi durumların önlenmesi sağlanır. Kılıf borular kullanılmadığında su yüzeye çıkarken zamanla yan yüzeylerde aşınmalar oluşturabilecek, suya çeşitli taş ve toprak parçaları katılarak suyun kirlenmesine neden olabilecektir.

Sondaj Kılıf Boruları Nerelerde Kullanılır?

Kılıf borular, kuyu açma işlemi bittikten sonra, kuyu ağzından kuyu dibine kadar tüm alanda kullanılır. Bu boruların her birisinin boyu ortalama 4 metre olarak üretilir ve birbirine bağlantı yapılarak istenildiği kadar uzatılabilir. Açılan kuyulardan kaliteli ve temiz su alabilmek için tüm sondaj kuyularında kullanılmaktadır. Mersin Hidrofor firması olarak açtığımız tüm kuyu modellerinde, yıkılma ve göçme risklerini önlemek, su kalitesini koruyabilmek için sondaj kılıf boruları kullanıyoruz. Kullanmış olduğumuz boru tipleri ile su birikintisi olan kuyu dibinden suyun süzülerek alınmasını sağlıyoruz.

Sondaj Boruları

Sondaj kuyularından istenilen verimi ve daha temiz bir su elde edebilmek için çeşitli boru tiplerini kullanıyoruz. Kapalı sondaj teçhizat borusu, düz filtreli sondaj teçhizat borusu, köprülü tip filtreli sondaj teçhizat borusu ve kılıf boru tiplerini kullanıyoruz. Önceden sondaj kuyularında çelik borular kullanılırken, son yıllarda pvc boru tipleri kullanılmaya başlamıştır. Firmamız açmış olduğu sondaj kuyularda, kalite yönetim sistemine uygun boru tiplerini kullanarak, kuyuların uzun ömürlü olmasını ve temiz su çıkarılmasını sağlamaktadır.

Kılıf Boru Özellikleri

Sulama ihtiyaçları için açmış olduğumuz sondaj kuyularında bulunan su yoğunluğuna ve açılan delik çapına göre farklı özelliklere sahip kılıf boruları kullanıyoruz. Kılıf boruları 5 farklı modelden oluşmaktadır. Bu modeller boru çapına göre değişmektedir. Boru çapları, 125 mm, 140 mm, 175 mm, 200 mm ve 225 mm çapındadır. Uzunlukları 4 metreden oluşmakta ve açılan kuyu derinliğine göre kullanılacak boru sayısı değişmektedir. Borular birbirine bağlantı yapılabilmekte, kuyunun en derin noktasına kadar rahatlıkla uzatılabilmektedir. Pvc olarak üretilen bu borularda paslanma gibi bir durum olmayacağı için çıkan suyun sürekli temiz kalması sağlanacaktır.

Sulama Sistemleri

Mersin Hidrofor firması olarak, sulama sistemleri, havuz boşaltma, inşaat alanları, asansör boşluğu gibi alanlara dolan suların boşaltılması işlemlerini teknik ekiplerimiz sayesinde kısa sürede gerçekleştiriyoruz. Daha çok tarım alanlarında sulama sistemleri için ihtiyaç duyulan su kuyularının açılması işlemlerini teknik donanımımız ve kaliteli hizmetlerimiz ile açıyoruz. Müşteri memnuniyetini sağlayabilmek için kaliteli malzemeler kullanıyor ve açılan kuyuların dayanıklı olmasını, suyun temiz çıkmasını sağlıyoruz. Profesyonel ekiplerimiz ile yaptığımız tüm çalışmalarımızda müşteri memnuniyetine ve iş kalitesine özen gösteriyoruz.